cz

Pojištění SLOVANSKÉ EPOPEJE31.1.2022

Soubor dvaceti velkoformátových obrazů Alfonse Muchy společně nazýva­ných jako „Slovanská epopej“ je světovým unikátem, který český malíř maloval během let 1912–1926.

Není snadné správně stanovit pojistnou částku díla, o jehož hodnotě spekulují i sami soudní znalci z oboru výtvarného umění. Pokud by se stanovila nízká pojistná částka, hrozila by v případě škody na vystavených dílech aplikace krácení pojistného plnění ze strany pojišťovny z důvodu podpojištění. Pokud by se stanovila příliš vysoká pojistná částka, klient by zbytečně platil příliš vysoké pojistné.

Jak jsme tuto problematiku vyřešili Vám v článku představí Petr Čončka.

Eurovalley TV: Pojištění vysokých škol26.1.2022

Správné nastavení pojištění je kritickou oblastí pro fungování jakékoliv vysoké školy.

Pojištění vysokých škol totiž kombinuje několik druhů vzájemně propojujících se oblastí.

Čemu je při pojištění vysokých škol důležité věnovat pozornost představí specialista na klienty z oblasti vzdělávání a zdravotnictví, Bc. Tomáš Fendrich.

ČAP Insurance Talk #3 Renata Mrázová: V Holandsku jsou lidé dobrodruzi. Spojuje nás mentalita malého národa.24.1.2022

Renata Mrázová, současná Chief People Officer ve společnosti Home Credit International, bývalá generální ředitelka NN Pojišťovny, která působila dlouhá léta v Holandsku, v pestrém rozhovoru hovoří o individuálním přístupu k lidem, bez ohledu na jejich pohlaví, o rozdílech a naopak podobnostech české a holandské společnosti a přístupu nejen v pojišťovnictví a nebo o tom, jak se musela naučit říci si o vysokou pozici mezi muži.

Zdroj: cap.cz

Eurovalley TV: Pojištění odpovědnosti zdravotnických zařízení18.1.2022

Jedná se o povinně smluvní pojištění, které je v souladu se zákonem o zdravotních službách pro všechny subjekty, které jsou registrovány jako zdravotnická zařízení. Vztahuje se na škody, které způsobí v důsledku své odborné činnosti.

Typicky se jedná o škody, které způsobují při poskytování zdravotních služeb. Na prvním místě je určitě poškození zdraví pacienta při operaci nebo léčebném postupu. Dále není dobré zapomínat ani na pojištění majetku. Nemocnice disponují velkým počtem přístrojů, které mohou mít mnoha miliónové hodnoty a každá ztráta na takovém přístroji je pro každou nemocnici velice citelná.

Více se o tématu rozhovoří Tomáš Fendrich v dalším dílu naší série Eurovalley TV.

Další užitečné tipy o pojištění sledujte na našem LinkedIn profilu.

ČAP Insurance Talk #2 Luciano Cirinà: V Generali pracoval i Franz Kafka17.1.2022

Luciano Cirinà, regionální CEO Generali pro Rakousko, střední a východní Evropu, Rusko a člen řídícího výboru Generali hovoří nejen o tom, jaké je mít zodpovědnost za tak široké trhy, ale i o změnách, které ve fungování jeho zaměstnanců přinesla pandemie.

Zdroj: cap.cz

ČAP Insurance Talk #1 Jan Matoušek: Budoucnost pojišťovnictví v nové době10.1.2022

Jan Matoušek, výkonný ředitel České asociace pojišťoven a České kanceláře pojistitelů hovoří nejen o době po pandemii, která za poslední rok ovlivnila všechny obory, pojišťovnictví nevyjímaje, ale také o digitalizaci, stárnutí populace a tomu, že pojišťovny nutně musí rozumět rizikům, aby mohly pomáhat.

Zdroj: cap.cz

Pozor na neoprávněné krácení pojistného plnění. Může vás stát i statisíce.7.1.2022

Několikrát denně. Tak často se v praxi setkáváme s případy, kdy pojišťovna po nahlášení škody rozhodne o krácení pojistného plnění. A místo adekvátní částky vyplatí poškozenému pouze zlomek této hodnoty. Jenže ne vždy je to oprávněné. Stejně jako v případě jednoho z našich klientů.

Pojištění nemocnic: Tyto 3 kritické oblasti bývají nejčastěji podpojištěny. Je to i váš případ?4.1.2022

Tento článek je určen ředitelům nemocnic a členům managementu, kteří nesou odpovědnost za finanční zdraví jejich instituce. Mapujeme v něm 3 hlavní oblasti, kde mohou vzniknout nedozírné, až likvidační škody: 1) Nároky poškozených pacientů, 2) zastaralá medicínská technika či špatný stav budov a 3) důsledky chybných rozhodnutí z nejvyšších míst.

Inflace a její vliv na pojištění15.12.2021

Míra inflace stále roste. Její vliv nepociťujeme jen na našich peněženkách, ale i v oblastech jako je pojištění. Pojistné smlouvy je tak vhodné vzhledem k inflaci aktualizovat, případně sjednat smlouvy s indexací, což znamená že pojišťovna hlídá vývoj cen a na jejich základě každoročně upravuje cenu pojistného.

Přehledný článek o vlivu inflace na pojištění si přečtete po kliknutí na nadpis.

Zdroj: e15.cz

Brněnské nemocnici jsme darovali 300 000 Kč na efektivnější testování. Jak pomůžeme té vaší?30.11.2021

Když můžeme, pomůžeme – naposledy jsme podpořili třemi sty tisíci korunami Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně. Peníze použijí třeba na nákup přístrojů pro rychlejší a přesnější vyhodnocování testů na C-19. Tím se uvolní lůžka a nemocnice se bude moci věnovat i jiným než jen covidovým pacientům. Je to i váš případ? Možná máme řešení i pro vás.

1 ...  78910111213 ...  17
Vstup pro klienty
zapomněl(a) jsem heslo