cz

Nízké limity pojištění českých škol

V uplynulém školním roce se zvýšil počet školních úrazů o šest procent, dosahující více než 45 tisíc případů. Nejvíce incidentů bylo zaznamenáno na Vysočině, kde počet úrazů trojnásobně převýšil počet v Praze, kde jich bylo nejméně.

Základní školy byly místem největšího počtu úrazů, s více než 28 tisíci zraněnými dětmi, především během tělocviku nebo o přestávkách. Kromě běžných poranění rukou dochází i k vážnějším nehodám, na které často nestačí pojištění odpovědnosti škol.

Rodina jedné dívky ze středních Čech má s nedostatečným pojištěním osobní zkušenost. Dívka byla sražena autem, když se školní skupina vracela z výletu. Dívka utrpěla těžká zranění a zůstala ochrnutá na vozíku. Péče o ni stojí ročně statisíce korun, zatímco od pojišťovny rodina dostává jen nepatrnou část těchto nákladů. Rodina nyní u civilního soudu požaduje náhradu škody ve výši 21,5 milionu korun od školy a pojišťovny. Škola byla však pojištěná na 10 milionů korun, což musí pokrýt všechny škody, uvedla právní zástupkyně rodiny. Jen zdravotnická záchrana dívky stála více než tři miliony korun.

Předseda Asociace ředitelů základních škol uvedl, že neexistují žádné závazné předpisy o výši pojištění škol. „Je to individuální záležitost, bez jednotných pravidel,” dodal. Ministerstvo školství potvrzuje, že školy se mohou, ale nemusí pojistit.

Rozsah pojištění je individuální a limity se mohou pohybovat od milionů až po nižší desítky milionů korun. Přičemž reálný limit pojištění odpovědnosti pro školu by měl být až 50 miliónů korun. Bohužel však stále existují neaktualizované smlouvy s nižšími limity. Aktualizujte své smlouvy. Nechte si poradit od specialistů jakou výši limitů nastavit pro jednotlivá pojištění. Správné nastavení limitů vás ochrání před nečekanými událostmi.

Eurovalley, protože život přináší riziko!

Luděk Peter

Obchodní ředitel

V oblasti pojištění pracuje od roku 1996. Začínal jako rizikový inženýr chemicko-technologické firmy. Poté zahájil kariéru ve společnosti MARSH a postupně se vypracoval až na obchodního ředitele pro ČR. Od roku 2016 působí ve společnosti Eurovalley, kde má na starosti obchodní strategii a rozvoj.

Vstup pro klienty
zapomněl(a) jsem heslo