cz
Články z kategorie: Eurovalley

Nové trendy v oblasti pojištění odpovědnosti podnikatelů26.7.2023

Ekonomický a technologický rozvoj, spolu s proměnami ve společenských zvyklostech a institucionálních strukturách, přispívají k rostoucí komplexitě společností.

Outsourcing a vzájemně závislé dodavatelské řetězce zvyšují propojenost, zatímco nové digitální technologie nabízejí bezprecedentní přístup k informacím a globalizují potenciální rizika. Výsledkem je rozšíření možností, jak jednotlivci, firmy a právní subjekty mohou způsobit škodu třetím stranám a následně nést odpovědnost za její náhradu. Můžeme se zaměřit na několik hlavních faktorů ovlivňujících oblast pojištění odpovědnosti podnikatelů.

Jak správně pojistit investiční projekt?19.7.2023

Jakých chyb se vyvarovat, aby projekt skončil úspěchem? Poradíme vám, jak vybrat pojištění pro stavbu, montáž díla nebo investora.

Proč je potřeba řešit pojištění odpovědnosti provozovatele dětského tábora?28.6.2023

Pojištění odpovědnosti provozovatele tábora je jedním z klíčových aspektů, které by měly být zvažovány při organizaci jakéhokoli tábora. Bez ohledu na to, zda se jedná o letní tábor, sportovní tábor, vzdělávací tábor nebo jiný druh aktivity, je zde vždy určitý stupeň rizika spojený s provozováním takovýchto aktivit.

Pojištění zdravotnických zařízení21.6.2023

Tyto 3 kritické oblasti bývají nejčastěji podpojištěny:

Nároky poškozených pacientů, zastaralá medicínská technika či špatný stav budov a důsledky chybných rozhodnutí z nejvyšších míst.

Využití umělé inteligence v pojišťovnictví17.5.2023

Jaké využití má umělá inteligence v pojišťovnictví? Dozvíte se v dalším videu.

Vliv inflace na životní pojištění3.5.2023

Životní pojištění je základním nástrojem pro finanční zabezpečení vašich blízkých v případě závažných onemocnění případně vaší smrti. Může pomoci pokrýt výdaje, jako jsou náklady na pohřeb, nesplacené dluhy a běžné životní náklady. Dopad vysoké inflace na životní pojištění však může ztížit udržení dostatečného krytí.

Porozumění pojištění kybernetických rizik: Co to je a proč je to důležité?19.4.2023

S tím, jak se podniky stále více spoléhají na technologie, roste i riziko kybernetických útoků a narušení bezpečnosti dat. Metody kyberzločinců jsou stále sofistikovanější, což firmám ztěžuje ochranu před takovými útoky. Zde vstupuje do hry pojištění kybernetických rizik.

Jsou vaše pojistné smlouvy aktuální?17.4.2023

Podpojištění je jedním z nejčastějších scénářů, kdy pojišťovna krátí výplatu pojistného plnění. Děje se tak v případě, že je sjednaná pojistná částka nižší než reálná aktuální pojistná hodnota daného majetku.

Úprava pojištění odpovědnosti z provozu vozidla20.3.2023

V článku se budeme zabývat novým návrhem zákona o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Úprava také nahlíží na samořiditelná vozidla.

Odpovědnost společnosti za výrobek1.3.2023

Směrnice, která mluví o odpovědnosti společnosti za výrobek byla naposledy přijata a revidována v roce 1985. V září minulého roku však nový návrh směrnice zveřejnila Evropská komise. Důvodem úpravy směrnice je správné uchopení digitálních technologií.

Vstup pro klienty
zapomněl(a) jsem heslo