cz
Články z kategorie: Eurovalley

Propojení korporátního a zaměstnaneckého pojištění vám ušetří i 20 % ročně. Jak na to?22.5.2024

Díky propojení korporátního pojištění s pojištěním zaměstnanců sklidíte mnoho výhod – pro firmu i vaše zaměstnance. Firma na pojistném ušetří klidně i desítky milionů ročně, zaměstnancům umožníte přístup k lepšímu (a výrazně levnějšímu) pojištění zdraví i života, nemovitostí, na cesty nebo třeba občanské odpovědnosti. S tímto chytrým benefitem si snáze udržíte ty nejschopnější. Jak to funguje?

Důležitost kybernetické bezpečnosti v roce 202420.3.2024

V roce 2023 zaznamenal Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) historicky nejvyšší počet kybernetických incidentů – celkem 262. Oproti roku 2022 došlo k téměř zdvojnásobení počtu incidentů. Hlavní příčinou byly opakované útoky organizovány proruskými hacktivistickými skupinami.

Pojištění odpadového hospodářství: Efektivní nástroj pro ochranu životního prostředí a podniků14.2.2024

Odpadové hospodářství je klíčovým aspektem udržitelného rozvoje a ochrany životního prostředí. S narůstajícím množstvím odpadu a rostoucím tlakem na organizace, aby přijímaly opatření k jeho správě, vzniká potřeba inovativních přístupů. Jedním z takových nástrojů je pojištění odpadového hospodářství, které může poskytnout podnikům a komunitám potřebnou ochranu a finanční stabilitu.

Jste dobrý manažer?1.2.2024

Dobrý manažer je placen i za to, že počítá s nejhoršími scénáři a připravuje se na ně v časech, kdy se daří, všechno jde jako na drátkách a na obloze není jediný mráček.

Nejde totiž o to, jestli se něco pokazí, ale kdy.

Nová podoba evropských pravidel pro povinné ručení17.1.2024

Evropská unie ustanovila nová pravidla pro pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla všem svým členským státům a státům Evropského hospodářského prostoru. V České republice by měl nový zákon platit pravděpodobně od 1. března 2024.

Jakou hodnotu má vaše nemovitost? Jste správně pojištěni?11.1.2024

Růst cen nemovitostí a s tím spojený nárůst hodnoty majetku zdůrazňuje důležitost pravidelné aktualizace pojištění nemovitostí. Zde jsou některé kroky, které podniknout k minimalizaci rizik a zajištění adekvátního krytí.

Jak efektivně uzpůsobit pojistnou smlouvu z hlediska aktuálních cen ve stavebnictví?4.1.2024

Ceny stavebních materiálů a prací výrazně ovlivňují určení pojistné částky a celkovou hodnotu pojištění. V následujícím článku poskytneme rady ohledně optimálního nastavení pojistné smlouvy.

Pozor na podpojištění6.12.2023

Stalo se Vám, že pojišťovna krátila pojistné plnění a důvodem bylo právě podpojištění? Výpočet pojistného plnění v případě podpojištění by měl být jednoduchou úlohou navíc postupující podle zákona. Ve skutečnosti však závisí na právním výkladu, který může být u každé pojišťovny odlišný.

Současné trendy v pojištění přepravy – rozhovor15.11.2023

Rozhovor s Tomášem Fendrichem, který se specializuje na pojištění přepravy. Povídání jsme zaměřili na současné trendy v této oblasti.

Rizika neplacení pohledávek odběratelského a dodavatelského řetězce narůstají8.11.2023

Podle nedávného hodnocení indexu platební neschopnosti čelí mnoho firem obtížím v souvislosti se zpožděním splatnosti svých pohledávek. Tento problém je důsledkem rostoucího počtu insolvencí, který se tradičně projevuje s určitým časovým zpožděním.

Existuje několik faktorů, které přispívají k této situaci. Jedním z nich je významná inflace, což způsobuje nárůst nákladů a komplikuje finanční plánování podniků. Zvýšení úrokových sazeb. Nárůst cen energií klade další zátěž na společnosti, zvláště na ty, které jsou závislé na energetických zdrojích. Nepříznivý vliv má i trh práce, který způsobuje růst mezd a omezuje dostupnost pracovních sil. Tyto faktory se vzájemně kombinují, což představuje výzvu pro mnoho podniků.

Vstup pro klienty
zapomněl(a) jsem heslo