cz

Pojištění odpadového hospodářství: Efektivní nástroj pro ochranu životního prostředí a podniků14.2.2024

Odpadové hospodářství je klíčovým aspektem udržitelného rozvoje a ochrany životního prostředí. S narůstajícím množstvím odpadu a rostoucím tlakem na organizace, aby přijímaly opatření k jeho správě, vzniká potřeba inovativních přístupů. Jedním z takových nástrojů je pojištění odpadového hospodářství, které může poskytnout podnikům a komunitám potřebnou ochranu a finanční stabilitu.

Jste dobrý manažer?1.2.2024

Dobrý manažer je placen i za to, že počítá s nejhoršími scénáři a připravuje se na ně v časech, kdy se daří, všechno jde jako na drátkách a na obloze není jediný mráček.

Nejde totiž o to, jestli se něco pokazí, ale kdy.

Nová podoba evropských pravidel pro povinné ručení17.1.2024

Evropská unie ustanovila nová pravidla pro pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla všem svým členským státům a státům Evropského hospodářského prostoru. V České republice by měl nový zákon platit pravděpodobně od 1. března 2024.

Jakou hodnotu má vaše nemovitost? Jste správně pojištěni?11.1.2024

Růst cen nemovitostí a s tím spojený nárůst hodnoty majetku zdůrazňuje důležitost pravidelné aktualizace pojištění nemovitostí. Zde jsou některé kroky, které podniknout k minimalizaci rizik a zajištění adekvátního krytí.

Jak efektivně uzpůsobit pojistnou smlouvu z hlediska aktuálních cen ve stavebnictví?4.1.2024

Ceny stavebních materiálů a prací výrazně ovlivňují určení pojistné částky a celkovou hodnotu pojištění. V následujícím článku poskytneme rady ohledně optimálního nastavení pojistné smlouvy.

Pojištění uměleckých děl14.12.2023

Jak pojistit umělecká díla, která mnohdy nelze finančně vyčíslit?

Jaký je postup při tvorbě pojištění na míru pro oblast umění?

Pozor na podpojištění6.12.2023

Stalo se Vám, že pojišťovna krátila pojistné plnění a důvodem bylo právě podpojištění? Výpočet pojistného plnění v případě podpojištění by měl být jednoduchou úlohou navíc postupující podle zákona. Ve skutečnosti však závisí na právním výkladu, který může být u každé pojišťovny odlišný.

Pojištění měst a obcí29.11.2023

Starostové, jak je na tom vaše obec? Víte, jak staré pojistné smlouvy máte? Najde se ve vaší obci nemovitá památka? Máte ochranné složky vaší obce pojištěné správně?

Současné trendy v pojištění přepravy – rozhovor15.11.2023

Rozhovor s Tomášem Fendrichem, který se specializuje na pojištění přepravy. Povídání jsme zaměřili na současné trendy v této oblasti.

Rizika neplacení pohledávek odběratelského a dodavatelského řetězce narůstají8.11.2023

Podle nedávného hodnocení indexu platební neschopnosti čelí mnoho firem obtížím v souvislosti se zpožděním splatnosti svých pohledávek. Tento problém je důsledkem rostoucího počtu insolvencí, který se tradičně projevuje s určitým časovým zpožděním.

Existuje několik faktorů, které přispívají k této situaci. Jedním z nich je významná inflace, což způsobuje nárůst nákladů a komplikuje finanční plánování podniků. Zvýšení úrokových sazeb. Nárůst cen energií klade další zátěž na společnosti, zvláště na ty, které jsou závislé na energetických zdrojích. Nepříznivý vliv má i trh práce, který způsobuje růst mezd a omezuje dostupnost pracovních sil. Tyto faktory se vzájemně kombinují, což představuje výzvu pro mnoho podniků.

12345678910 ...  16
Vstup pro klienty
zapomněl(a) jsem heslo