cz

Odpovědnost společnosti za výrobek1.3.2023

Směrnice, která mluví o odpovědnosti společnosti za výrobek byla naposledy přijata a revidována v roce 1985. V září minulého roku však nový návrh směrnice zveřejnila Evropská komise. Důvodem úpravy směrnice je správné uchopení digitálních technologií.

Administrace veřejných zakázek22.2.2023

Problematika veřejných zakázek je velkým tématem pro téměř každého zadavatele a způsobuje nejednu vrásku na čele všem kompetentním osobám. V případě, že nemáte potřebné pracovní síly k realizaci zadávacího řízení nebo potřebné zkušenosti, které zadávací řízení vyžaduje, obraťte se na nás. V následujícím videu Vám přiblížíme, jak naše služba administrace veřejných zakázek na klíč funguje.

Jak dobře pojistit investiční projekt a předejít sporům s dodavateli?15.2.2023

Nese rizika projektu generální dodavatel, nebo investor? Až s první škodou zjistíte, že pojistka generálního dodavatele byla nízká a pokryje pouze malou část nákladů. Jak potížím předcházet a kterých chyb se vyvarovat, aby projekt skončil úspěchem, a ne nezdarem vám představíme v následujícím videu.

Pojistěte si profesní odpovědnost8.2.2023

Pokud jste lékař, advokát, notář, tlumočník, soudní znalec, daňový poradce, účetní, auditor, pojišťovací zprostředkovatel, architekt, IT společnost, cestovní kancelář nebo vykonáváte jakoukoliv odbornou práci v zaměstnaneckém poměru, neměli byste zapomenout na pojištění profesní zodpovědnosti. To Vás bude chránit před povinností nahradit vzniklou škodu jakéhokoliv charakteru.

Společnost Eurovalley podniká udržitelně1.2.2023

Cílem pro nadcházející léta je podnikat udržitelně, snižovat uhlíkovou stopu a k našemu byznysu přistupovat s respektem k přírodě. Nechali jsme si vypracovat audit ukazující jasnou strategii. Založili jsme nové oddělení zabývající se udržitelným podnikáním. Výsledkem je postupné směřování společnosti k uhlíkové neutralitě, nastavení úsporných opatření vedoucí k šetrnosti k naší planetě.

Rizika dodavatelských řetězců25.1.2023

Globální rizika dodavatelských řetězců znamenají pro oblast pojišťovnictví zásadní výzvu. Hlavní problém nastává ve chvíli, kdy pojištění dodavatelů nekryje nehmotnou škodu v případě nutnosti přerušit provoz. To v praxi znamená, že není pojištěno například zpoždění v lodní dopravě. Často je tak potřeba najít řešení, které je dostupné a funguje jako prevence takovýchto událostí.

Kybernetická rizika za uplynulý rok vzrostla17.1.2023

Překvapením nebude, že růst kybernetických útoků značně ovlivnila válka na Ukrajině. V naší zemi v uplynulém roce vzrostlo šíření dezinformací, malware či phishingové kampaně. Phising v minulém roce zasáhl například oblast online bazarů, ale nejen tu. Útoky směřovaly na všechny druhy zařízení i operační systémy. Velká část kybernetických podvodů se týkala falešných sbírek na Ukrajinu. Jistě někoho z vás také zasáhly smsky vydávající se za českou poštu.

Průmyslové pojištění v roce 20235.1.2023

Rok 2023 s sebou přinese významné změny v oblasti průmyslového pojištění. Zásadním problémem nyní je a bude menší nabídka kapacit pojišťoven v případě zajištění pokrytí větších rizik. Především pak v energetickém odvětví, ale nejen tam.

Indexace pojištění16.12.2022

I když jsme o podpojištění nedávno psali, není od věci se na celou věc podívat ještě z jiné strany. Vyhnout se podpojištění začíná správným nastavením pojistné částky na začátku pojištění. Méně se však hovoří o její aktualizaci v průběhu doby trvání samotného pojištění.

ŠKODY NA FOTOVOLTAICKÝCH ELEKTRÁRNÁCH7.12.2022

S příchodem střešních fotovoltaických elektráren a povinností je od roku 2029 mít instalovány na každé nové stavbě přichází řada úskalí. Jde hlavně o zvýšené riziko, které s sebou elektrárny přinášejí. Rostoucí počet nehod solárních panelů mluví za vše.

12345678910 ...  17
Vstup pro klienty
zapomněl(a) jsem heslo