cz

Pojištění kolem světa, které nebylo potřeba

Setkáváme se dnes po 2 letech s Vojtou Lavickým, motorkářem, který si splnil svůj dětský sen stát se cestovatelem a objel na motorce celý svět společně s partnerkou Mirkou. Cesta trvala téměř dva roky, najeli při ní 65.000 kilometrů, zažili krásné okamžiky i společné těžké chvíle. Zvládli to. Mirka je první Češka, která takovou cestu na motorce podnikla (více na www.jedemkolem.cz).

Eurovalley zajišťovalo pro oba speciální cestovní pojištění, které muselo umět celosvětově pokrýt rizika v podstatě extrémních sportů. Rizika, která mohla nastat daleko od jakékoliv civilizace, v rozlehlých stepích i horách přesahujících čtyři tisíce metrů, v oblastech dosažitelných jen velmi těžko prostupným terénem. Dnes tedy máme možnost nakouknout lehce pod pokličku a ověřit si, zda pojištění mělo smysl.

 

Vojtu Lavického (VL) zpovídal jednatel Eurovalley Jakub Šimonovský ():

 

: Dobrý den, Vojto.

VL: Zdravím vás.

 

: Pročetl jsem si články, které už s vámi vyšly, abychom se neopakovali. Náš díl ve skládačce vaší cesty byl poměrně malý, přesto budeme vždy tvrdit, že velmi důležitý. Kdy jste o pojištění začal uvažovat jako o nezbytném doplňku cesty? Předvídal jste nějaké komplikace, které by cestou mohly nastat?

VL: Vlastně jsme ani žádné komplikace tohoto druhu nepředpokládali, když nad tím přemýšlím teď s odstupem času, uvědomuju si, že kdyby se někomu z nás cestou něco stalo, mohl to být fakt průšvih. Třeba zlomená noha někde v horách jižní Ameriky… Uvažovat jsem o tom začal, až když jsem se rodině Mirky zavázal přivézt ji vpořádku zpět (smích).

 

: A jak se tedy vaše (ne)očekávání naplnilo? Bylo vše bez komplikací? Teď už víme, že jste se oba ve zdraví vrátili.

VL: Dá se říct, že ano, jednu chvíli jsme v Thajsku váhali, jestli vyhledat nemocnici kvůli dlouhotrvajícím střevním potížím, ale nebylo to nakonec potřeba a problémy odezněly samy.

 

: To mne mrzí, že jste aspoň nevyzkoušeli s Mirkou asistenční služby, které by vám nejvhodnější nemocnici v blízkosti doporučily (smích), podstatné ale je, že vše dobře dopadlo. Takže toto byl skutečně jediný zádrhel?

VL: Ano, jediný. Nepřipouštěli jsme si žádné potíže, nestresovali jsme se tím před cestou ani v průběhu a skutečně se nám zdravotní potíže vyhnuly.

 

: Potkalo vás cestou něco, co vás vyloženě překvapilo? Ať už pozitivně, tak i negativně? Tedy z věcí, o kterých jste před cestou nepřemýšleli vůbec?

VL: Těch věcí byla celá řada.  Kromě toho, že jsme snad v každé zemi potkali nějaké Čechy (pro mě opravdu překvapení), tak nás celou cestu překvapovala dobrota obyčejných lidí a to, jak dobře pořád vnímají Českou republiku a že vlastně tu naši pidi zemičku vůbec znají. Třeba v Kolumbii, u nás vnímané jako velice nebezpečné zemi, byli snad ti nejsrdečnější lidé, co jsme potkali, to vám ve zprávách neukážou. Negativních zážitků bylo naštěstí velice málo a jeden se stal relativně blízko Evropy, v Turecku. Chtěli nás okrást pasáčci dobytka. Nebylo jim snad ani 16 let.

 

: My v Eurovalley si všechna rizika uvědomujeme, takže jsme měli obavy trochu za vás (smích). Jsme vlastně rádi, že to pojištění nebylo potřeba a rozhodně je dobře, že jste je měli v záloze. Jel byste, Vojto, znovu? Co byste případně připravil jinak?

VL: Jel (úsměv), byla to úžasná cesta a úžasná zkušenost. Co bych připravil jinak? Asi by šla cesta zrealizovat levněji, ale jinak si myslím, že jsme se na cestu připravili skutečně dobře a vše taky dobře klaplo. Měli jsme s sebou spoustu věcí, které jsme nakonec nepotřebovali, ale je těžké říct, jestli bylo zbytečné je s sebou brát. Taky jsme měli doma velké zázemí lidí, kteří byli připraveni nám pomoci, včetně vás (smích)… Takže ano, jel bych znovu. Po této zkušenosti se mi svět v představách trochu zmenšil, takže si troufám říct, že bych jel kamkoliv.

 

: Máte, Vojto, už v plánu nějaký další podobný projekt?

VL: Ano, v únoru následujícího roku jedu jako průvodce se skupinou motorkářů prozkoumat poušť Atacama v jižní Americe. Nebude to takto dlouhé, asi to bude extrémní zase z jiného pohledu.

: To je, Vojto, samozřejmě výzva i pro nás připravit pojištění, které bude pokrývat jakékoliv extrémy, do kterých si troufnete. Tedy abychom naplnili naše heslo „Následujeme vaši cestu, ať je jakákoliv.“

VL: Samozřejmě s vámi počítám!

 

: Vojto, děkuji vám za rozhovor. Věřím, že se nevidíme naposled. Ať se vám daří!

VL: Také děkuji, nashledanou…

 

 

Jakub Šimonovský

Výkonný ředitel

V pojišťovnictví pracuje od roku 2004. Začínal na pozici Key Account Managera a postupně se dopracoval k vlastní společnosti Eurovalley s.r.o., kde se zaměřuje na provozní řízení firmy a podporu strategických obchodů.

Vstup pro klienty
zapomněl(a) jsem heslo